KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9557011
*
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 20:08:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 19:23:03
1
250 kr
15/4 07:12:28
2
200 kr
15/4 07:12:28
1
250 kr (Budbetjänt)
16/4 15:19:48
3
500 kr
19/4 13:37:41
4
400 kr
19/4 13:37:41
3
450 kr (Budbetjänt)
19/4 13:38:19
4
500 kr
19/4 13:38:19
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 17:49:53
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/4 19:23:03 | 1 | 250 kr |
15/4 07:12:28 | 2 | 200 kr |
15/4 07:12:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/4 15:19:48 | 3 | 500 kr |
19/4 13:37:41 | 4 | 400 kr |
19/4 13:37:41 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/4 13:38:19 | 4 | 500 kr |
19/4 13:38:19 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 17:49:53 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:24